Każdy, kto interesuje się seo i działaniem jakim jest pozycjonowanie, na pewno dużo wie co tak naprawdę są wymiany linków. Obecnie został uruchomiony mowy system statystyk stron internetowych- xannStat.  Mogło by się wydawać, ze został stworzony wyłącznie po to, by konkurować z programami Google Analytis. Najlepszym niewątpliwie atutem tego programu jest to, że ma on możliwość wychwytywania fraz, które pochodzą z długich ogonów. . potrafią one także automatycznie dodawać ich jako system wymiany.  Jedną wadą jest cena, którą trzeba zapłacić za dodawanie każdej jednej domeny.

Statystyki tego programu, pokażą nam jak pozycjonowanie stron może być w pełni automatyczne. Właśnie dzięki takim stworzonym programom możemy zająć się pozycjonowaniem w pełni profesjonalnie. Dzięki tym zabiegom uzyskamy duże efekty naszej pracy. Dodatkowo należy powiedzieć trochę więcej o seo. Jest to słowo pochodzące od słów Search Engine Optimization. Czyli wyszukiwarka internetowa. Jest to tak zwana optymalizacja stron, która opiera się głównie pod kątem wyszukiwarek internetowych. Można powiedzieć, że seo to także reklama. Jest po to, aby podnosić pozycję danych stron w wyszukiwarce. Obecnie jest bardzo dużo różnych technik pozycjonowania stron, które osoby co wykonują pozycjonowanie mają bogatą wiedzę na ten temat. Mie wszystkie metody są dozwolone, więc zaistniał podział na firmy seo, które działają tylko w dozwolony i legalny sposób, jak i również na takie , które wykonują te działanie w sposób niedozwolony.

Właśnie te drugie chcą osiągnąć sukces pozycjonowania wszelkimi sposobami, co stanowi tak zwany cios poniżej pasa. Właśnie z tego względu możemy wytyczyć dwa słowa, czyli White seo i blach seo. Te pierwsze określenie to po prostu techniki pozycjonerskie, których nie należy stosować,  są to też w szczególności firmy, które taki sposób działania oferują. Te niedozwolone metody można także nazwać jako spam wyszukiwarek. Są one nieuczciwe i często zostają usuwane z zasobów.

Zdjęcie ze strony: Pixabay.com